Мовні конфлікти з перспективи лінгвоконфліктології
DOI:
https://doi.org/10.18523/2616-8502.2018.69-74Ключові слова:
мова, конфлікт, мовний конфлікт, лінгвоконфліктологіяАнотація
Стаття започатковує дослідження в галузі української лінгвоконфліктології. Розглянуто три групи конфліктів, у межах яких безпосередньо або опосередковано з’являється мова. Залежно від того, чи мова є засадничим елементом конфлікту, чи лише принагідно слугує конфліктові, йдеться про конфлікт у мові, мовний конфлікт і конфлікт, пов’язаний з мовою. Кожен із типів конфлікту проілюстровано прикладами з внутрішньої та зовнішньої історії української мови.
Матеріал надійшов 31.12.2017
Посилання
- Coser, L. A. (2003). Conflict. In A. Touraine (adv. ed.), The Blackwell Dictionary of Modern Social Thought. Second edition. Oxford: Blackwell Pub.
- de Fina, A. and King, K. A. (2011). Language problem or language conflict? Narratives of immigrant women’s experiences in the US. Discourse Studies 13(2), 163-188.
- Moormann-Kimáková, B. (2014). Language-related Conflicts in Multinational and Multiethnic Settings: Success and Failure of Language Regimes. Berlin, Springer VS.
- Nedle, P. H. (1987). Language contact means language conflict. Journal of Multilingual and Multicultural Development. Vol. 8, Issue 1-2, 33-42.
- Shabad, G. and Gunther, R. (1982). Language, Nationalism, and Political Conflict in Spain. Сomparative Politics. Vol. 14, №4, 443-477.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Orysia Demska
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автор (и) зберігає авторські права за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, що дозволяє іншим ділитися твором (копіювати та розповсюджувати матеріал у будь-якому носії або форматі) та адаптувати твір (трансформувати та використовувати матеріал для будь-якої мети, навіть комерційної) з підтвердженням атрибуції твору.
b) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень і дозволяє автору (авторам) зберігати права на публікацію без обмежень.
c) Автори можуть укласти окремі, додаткові договірні умови щодо розповсюдження твору (наприклад, опублікувати його в інституційному сховищі або опублікувати в книзі), із підтвердженням його первинної публікації в цьому журналі. (Див. Політику самоархівування).
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).